Звіт керівника перед громадськістю 2020-2021н.р.
ЗВІТ КЕРІВНИКА
закладу дошкільної освіти
(ясла-садок) №12 «Веселка»
за 2020 – 2021 н.р.
Яковенко Ірини Валеріївни
Як директор ЗДО № 12 «Веселка», у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася законодавчими актами України, Статутом закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора ЗДО, іншими нормативними документами, що регламентують роботу закладу дошкільної освіти.
Проаналізувавши роботу, ЗДО № 12 «Веселка» за 2020-2021 навчальний рік, можна відмітити, що колектив закладу створював необхідні умови для охорони життя та зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного всебічного розвитку.
ЗДО «Веселка» повністю укомплектований педагогічними кадрами: директор (1ст.), 3 вихователя. Всього: 4 педагога.
2 педагоги мають вищу освіту (50%), 2- неповну вищу ( 50%).
Курсова перепідготовка вихователів, поєднана з самоосвітньою та методичною роботою, підвищує обізнаність педагогів ЗДО щодо вимог проведення занять сьогодення.
Адміністрація ЗДО « Веселка» створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів з урахуванням індивідуальних можливостей кожного: в поточному році проатестовано директора Яковенко Ірину Валеріївну на відповідність займаній посаді.
Робота ЗДО «Веселка» в 2020-2021н.р. була спрямована за такими напрямами:
- вдосконалення системи координації діяльності всіх ланок навчально-виховного процесу, внутрішньосадкового контролю, інформаційного та науково-методичного забезпечення діяльності ЗДО;
- забезпечення умов для індивідуального розвитку дітей, досягнення ними рівня навченості з урахуванням їх пізнавальних інтересів, впровадження нових освітніх технологій навчання;
- створення умов для постійного професійного вдосконалення педагогічних працівників, підвищення їх майстерності, вивчення та впровадження в навчально-виховний процес кращих педагогічних досвідів.
Колектив ЗДО № 12 «Веселка» продовжував працювати над єдиною науково-методичною проблемою «Формування всебічно-розвиненої, духовно-багатої, оптимістично та патріотично налаштованої життєво компетентної творчої особистості дошкільника».
Відповідно до річного плану роботи на 2020-2021 навчальний рік колективом ЗДО проводилася належна робота щодо реалізації визначених завдань, а саме:
- забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою
в роботі над розвитком гармонійної, різнобічної, життєво-компетентної
особистості через утвердження ідей дитиноцентризму;
- підвищення якості роботи щодо патріотичного виховання дітей та їх
батьків на засадах української етнопедагогіки;
- сприяння комунікативно-мовленнєвому розвитку вихованців засобами інтерактивних методів навчання;
- удосконалення роботи щодо усвідомлення вихованцями норм і правил здорового способу життя шляхом застосування сучасних методик формування у них здоров’язбережувальної компетентності.
Для цього в закладі було створено необхідні умови:
* педагогами розроблено чіткі перспективні плани роботи з усіх розділів програми для молодшого, середнього та старшого віку;
* робота з організації освітнього процесу носила методичний характер та була побудована на діагностичній основі ( старший дошкільний вік.).
Методична робота з педагогічними кадрами у 2020-2021 навчальному році проводилася відповідно до запланованих заходів, але є напрями, де необхідно підвищити стан персональної відповідальності, а саме:
- самоосвіта педагогів;
- використання ефективних інноваційних технологій розвиваючого типу.
З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Вихователі ЗДО були активними учасниками методичних об’єднань, міських та обласних конкурсів: участь в обласній Web-вітрині «Екологічні свята» ( сценарії екологічних свят для дітей дошкільного віку ( 15.11.2020р.); ІІІ місце у І етапі обласного конкурсу патріотичного календаря «Знай історію, плекай майбутнє» у номінації «Найкращий патріотичний календар закладу дошкільної освіти» ( 07.12.2020р.), IV місце у міському конкурсі для педагогів дошкільної освіти «Простір розвитку» у номінації «Найкращий куточок природи» ( лютий 2021р.).
На базі ЗДО ( 27.02.202р.) проведене методичне об’єднання музичних керівників закладів дошкільної освіти за темою «Сучасний підхід в організації музично-театралізованої діяльності- запорука творчого розвитку дитини».
З метою активізації національно-патріотичного виховання, формування почуття національної гідності, патріотизму заклад прийняв участь у міській Веб-вітрині до Дня Соборності «Україна- це ми», у святкуванні Дня вишиванки.
Створення умов для повноцінного, різнобічного розвитку дитини, виховання ініціативної, творчої особистості- одне із головних завдань педагогічного колективу закладу. Саме тому вихователі значну увагу приділяють постійному вдосконаленню розвивального предметно-ігрового середовища. Правильно організоване розвивальне середовище дає дитині змогу відчути психологічну захищеність, сприяє розвитку її особистісних якостей, здібностей, допомагає оволодіти різними способами діяльності. Вихователі садка дбають про те, щоб через предметно-ігрове середовище максимально розгорнути творчу активність дошкільнят, надати їм право власного вибору, збільшити міру їх свободи. Вони прагнуть так організувати життя в групі, щоб діти змогли гнучко, варіативно використовувати простір, почуватися володарями ігор та іграшок, займатися улюбленими справами на власний розсуд. Оснащення осередків вихователі змінюють, трансформують відповідно до нових ідей, задумів.
Поза увагою педколективу не залишалося питання формування здорового способу життя та фізичного вдосконалення дитини, гармонійного розвитку її духовного, фізичного та психологічного здоров’я.
Розроблена система заходів з національного виховання, в яких провідне місце займає краєзнавча робота щодо вивчення історії рідного краю. Проведено низку виховних заходів: «Там земля мила, де мати народила», «Ми- українці», «Кожному мила своя сторона»», до Дня українського козацтва та Дня захисника України ( жовтень), відзначення Дня гідності і свободи ( «Усе моє, що зветься Україна»), до Дня пам’яті та примирення («І знову пам’ять жива”).
З метою впровадження кращих народних та сімейних традицій, творчого розвитку особистості, організації цікавого дозвілля вихованців ЗДО проводилися свята і розваги: «Осінь- радісна пора, любить осінь дітвора», «Святий Миколай, дітей пригощай», «Новорічна казка», «Всі квіти землі подаруємо матусі».
Поряд з навчальним процесом в ЗДО приділялося багато уваги розвитку творчих та інтелектуальних здібностей дітей, залучення їх до різноманітної діяльності за інтересами. Протягом навчального року діти із задоволенням відвідували безкоштовні гуртки: театральний, «Умілі рученята».
Для організації цікавого, змістовного дозвілля малят в нашому закладі проводяться спортивні, музичні та інтегровані свята і розваги, які дозволяють задовольнити потреби зростаючого організму у відпочинку, творчій діяльності та русі. Найбільш цікавими та захоплюючими є: «Щаслива країна дитинства», «Ми- малята- здоров’ята», «Веселі старти», «Джунглі кличуть».
Харчування дітей протягом навчального року відповідало встановленим грошовим нормам. Вартість харчування для дітей групи ясельного віку становила 24грн., для групи дошкільного віку - 28 грн. Багатодітні родини сплачують за харчування 50% (3 дитини, що становить 8% від загальної кількості дітей).
На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину у закладі щомісячно проводиться аналіз виконання натуральних норм харчування. Даний аналіз показав, що середнє виконання щоденних норм продуктів харчування на одну дитину в групі ясельного віку – 76%, в групі дошкільного віку- 66%. Слід зазначити, що в минулому 2019-2020 н.р. році цей показник був: група ясельного віку- 69%, група дошкільного віку- 63%. Це свідчить про покращення якості харчування.
Проте, не в повному обсязі виконано норми з таких продуктів харчування: овочі, фрукти, масло вершкове, молоко, сир кисломолочний, риба, м’ясо. Причиною невиконання норм харчування є постійне підвищення цін на продукти харчування.
Отже, аналіз щоденних норм харчування показав, що діти, як ясельного, так і дошкільного віку, білків, жирів і вуглеводів отримують в недостатній кількості, внаслідок чого калорійність страв занижена.
Здійснюється впровадження постійно діючих процедур заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю критичних точок (НАССР). Видано накази по закладу, в яких визначено склад групи НАССР та обов’язки її членів, проведено навчання працівників.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці закладу, в овочесховищі та інших допоміжних приміщеннях, а також суворе дотриманнясанітарно-гігєнічних вимог щодо зберігання продуктів харчування, продовольчої сировини та приготування страв. Харчоблок має окреме необхідне приміщення, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані. Але деяке обладнання потребує заміни.
З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігєіни.
З боку директора, старшої медичної сестри протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводився плановий та оперативний контроль організації харчування в закладі (вихід та об’єм страв, якість приготування їжі, дотримання послідовності технологічних процесів приготування на всіх етепах.
Продукти харчування доходили до закладу своєчасно, згідно графіка, з відповідними супровідними документами.
Висновок: Харчування у порівнянні з 2019-2020 навчальним роком значно покращилося. Виконання норм харчування на 71%.
В ЗДО в 2020-2021 навчальному році була організована робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності відповідно до ст. 26 Закону «Про освіту», згідно із Законами України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, Положенням про службу охорони праці в навчальному закладі.
В закладі створені здорові, безпечні умови навчання, виховання і праці.
Протягом року проведено: місячники безпеки руху ( вересень, березень), протипожежної безпеки ( жовтень, квітень), Тижні безпеки життєдіяльності.
Вмінню правильно поводитися в різних життєвих ситуаціях, стимулювання розвитку в дітей активності, самостійності та відповідальності сприяла робота, спрямована на набуття дітьми знань, вмінь та навичок поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій. В жовтні 2020 року в ЗДО пройшов тиждень основ безпеки життєдіяльності, у квітні 2021 року проведено Тиждень безпеки дитини, в рамках якого було проведено спеціальні об’єктові навчання і тренування для працівників та виховатнців.
Під час Тижня безпеки проводяться заходи щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобігання дитячого травматизму: заняття із закріплення правил безпечної поведінки в природі, пожежної безпеки, безпеки на дорозі, у побуті; бесіди за цими темами, сюжетно-рольові, дидактичні, рухливі ігри з даної тематики, моделювання ситуацій пожежної тривоги. Проведено виставку дитячих малюнків «Вивчи правила і знай, та завжди їх пам’ятай».
ЗДО забезпечує право кожної дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей. В кожній групі створені належні умови для реалізації навчання дітей безпеки життєдіяльності. В наявності демонстраційні таблиці, ігровий матеріал, атрибути для проведення творчих ігор з елементами безпечної поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.
Питання з охорони праці та безпеки життєдіяльності розглядалися на засіданнях педагогічної ради, на консультаціях для вихователів, загальних батьківських зборах , виробничих нарадах .
Протягом 2020-2021 н.р. випадків травмування дітей і працівників під час навчально-виховного процесу і в побуті не було.
Матеріально-технічне забезпечення ЗДО відповідає Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». В групових кімнатах створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності вихованців. Естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями приміщення відповідають гігієнічним і санітарним вимогам.
Предметно-ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців, відповідає вимогам навчальних програм.
В музичному залі представлені сучасні технічні засоби: магнітофон, комп’ютер, нетрадиційні дитячі музичні інструменти.
Для проведення занять з фізичної культтури є необхідне обладнання: «стінка», лави, дуги, м’ячі, мішечки з піском для метання, кеглі, кільцекиди та матеріали для нетрадиційних видів оздоровлення.
Для задоволення потреб художньо-естетичного нахилу в наявності різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.
Територія ЗДО має огорожу по всьому периметру, ігровий майданчик з зеленими насадженнями.
На спортивному майданчику знаходиться футбольне поле, яма з піском для стрибків, рукохід, колода, перекладина, бруси.
Обладнання ігрового та спортивного майданчика відповідає стандарту і придатне для використання.
Для забезпечення розумового, екологічного, трудового розвитку дітей виділено місце під квітники та огород.
Навчальні та адміністративні приміщення ЗДО мають привабливий та естетичний вигляд.
Завдяки фінансовій допомозі Управління освіти, батьків, селянсько-фермерського господарства «Росинка» матеріально-технічна база ЗДО поліпшується. Так, протягом звітного періоду батьками придбано канцтовари і іграшки на суму 2345 грн. Проведено частковий ремонт даху будівлі та газової котельні ( 10000 грн.), фарбування підлоги, дверей, вікон в приміщеннях ЗДО (1000 грн.). Фарба придбана батьківським комітетом. Проведена ревізія каналізаційної системи.
Існує ще ряд невирішених проблем: капітальний ремонт даху, оновлення розвивального середовища в групах, придбання спортивного інвентарю, постільної білизни, іграшок для прогулянок, роздаткового матеріалу для проведення занять. Але колектив ЗДО налаштований на працю в режимі розвитку, відновлення, впровадження інновацій.
Виходячи з вище означеного, можна зробити висновок, що в ЗДО № 12 «Веселка» в 2020-2021 н.р. були створені належні організаційно-методичні умови для фізичного, психічного, соціального, естетичного та інтелектуального розвитку вихованців.
Від імені всього колективу закладу і особисто від себе виношу подяку всім батькам вихованців, які небайдужі до життя закладу та завжди приймають активну участь у різноманітних заходах щодо його покращення, за спільну роботу, розуміння, підтримку і можливість реалізації наших ідей.
Ми вдячні за розуміння проблем нашого закладу і таку необхідну сьогодні підтримку небайдужій людині, а саме керівнику селянсько-фермерського господарства Григор’єву Сергію Олексійовичу. Ця людина не просто надає фінансову підтримку, а дарує радість та надію дітям, які потребують повсякденного піклування та уваги.
Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками, громадськістю.