Мова навчання
Про впровадження нової редакції Українського правопису
Наказ МОН № 1033 від 29.07.2019 року
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
№ 1033 від 29 липня 2019 року
Про впровадження нової редакції
Українського правопису
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 р. № 437 «Питання українського правопису», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 630, та з метою сприяння використанню нової редакції Українського правопису НАКАЗУЮ:
1. Утворити постійно діючу Міжвідомчу комісію із забезпечення впровадження нової редакції Українського правопису (далі - Комісія).
Затвердити співголовами Комісії заступника Міністра освіти і науки України Стріху Максима Віталійовича та віце-президента Національної академії наук України, академіка Національної академії наук України Пирожкова Сергія Івановича (за згодою).
2. Співголовам Комісії затвердити персональний склад Комісії.
3. Директорату науки (Чеберкус Д. В.) здійснювати організаційне забезпечення роботи Комісії.
4. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А. О.), директорату професійної освіти (Шумік І. В.), директорату інклюзивної та позашкільної освіти (Хіврич В. В.), директорату вищої освіти і освіти дорослих (Шаров О. І.) подати відповідно до компетенції до 19 серпня 2019 року директорату науки (Чеберкус Д. В.) пропозиції щодо впровадження нової редакції Українського правопису за формою, що додається, для передачі зазначених пропозицій Комісії.
5. Комісії разом з Національною академією наук України та Національною академією педагогічних наук України підготувати до 16 вересня 2019 року план заходів щодо впровадження нової редакції Українського правопису та подати його на затвердження до Міністерства освіти і науки України (далі - МОН).
6. Управлінню з питань інформаційної політики та комунікацій (Голубова Т. А.) опублікувати текст нової редакції Українського правопису на офіційному вебсайті МОН.
7. Структурним підрозділам МОН використовувати норми нової редакції Українського правопису під час підготовки нормативно-правових актів та інших документів.
8. Державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти» (Завалевський Ю. І.) забезпечити організацію розроблення методичних посібників із застосування Українського правопису в редакції 2019 року для вчителів закладів загальної середньої освіти, учасників освітнього процесу закладів вищої освіти.
9. Українському центру оцінювання якості освіти (Бойко В. І.) упродовж п’яти років у завданнях зовнішнього незалежного оцінювання використовувати норми Українського правопису, які не зазнали змін.
10. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Стріху М. В.
Т.в.о. Міністра освіти
і науки України Павло Хобзей